ציפורה אילני (ברם אוליבנבאום)בת אברהם ושרהנולדה ב: הואנה,קובהב: 06/09/1927שרות בצבא: בריטניהעיטורים: מדלית המלחמה 1939-1945 נפטרה ב אליעד, רמת הגולןב: 04/03/2008
נולדה לשרה ואברהם ברם, ביום 6/9/1927, בהואנה קובה, בת שנייה במשפחה של שלוש בנות. בהיותה בגיל שש, נפטרה אמה. בשנת 1935 המשפחה עלתה לארץ ישראל. ונשלחה למחנה עולים. משם עברו לגור בואדי ניסנס, השכונה הערבית בחיפה.בשנת 1936 פרצו פרעות הערבים נגד היהודים המשפחה עברה לגור ברחוב התבור, בשכונת הדר הכרמל, והיא למדה בבית הספר היסודי גאולה.לאחר שנים אבי המשפחה נישא למאשה, להם נולד הבן - זאב והמשפחה עברה לרחוב בן יהודה בחיפה.במלחמת העולם השנייה, בעקבות קריאת המוסדות היהודיים לסייע במאמץ המלחמתי נגד הנאצים, החליטה להתנדב לצבא הבריטי.היא גוייסה לחיל הנשים ATS ,שרתה בבסיס תל אל-כביר, במצרים.במהלך השרות, הכירה את דניאל אוליבנבאום, והזוג נישא בחיפה בתאריך 31/7/1945.בשנת 1946, לאחר השחרור מהצבא עברו לגור בחולון. לזוג נולדו מוטי, אמנון מירי.עבדה בחברת פזגז בחולון ועם יציאתה לגמלאות התנדבה, בבית חולים וולפסון, קופת חולים כללית ובביטוח הלאומי. לאחר פטירת דניאל, עברה לגור במושב אליעד ברמת הגולן, ליד הבת. נפטרה בתאריך 4/3/2008 הובאה למנוחת עולמים בבית העלמין מושב אליעד ברמת הגולן.